Rozwiązania z druku 3D - Nanotechnologia spotyka druk 3D

Nanotechnologia spotyka druk 3D

W szafie rackowej, na szynie DIN lub jako specjalne rozwiązanie szyte na miarę – części z drukarki 3D trafiaj również do nanotechnologii. Szczególnie w tej branży udział produkcji jednorazowej i specjalnej jest wysoki, a tym samym produkcja części drukowanych w 3D jest ekonomicznie uzasadniona.

Projektujemy i drukujemy komponenty na naszych drukarkach FFF/FDM w Polsce. W szczególności dla laboratoriów i stanowisk testowych na mikroskopach FIB-SEM produkujemy specjalne rozwiązania według wymagań klienta.

  • Drukarka 3D (FDM) podczas druku
    Drukarka 3D (FDM) podczas druku

Prototypowa obudowa z drukarki FDM

Podczas opracowywania nowej elektroniki kluczowa jest faza testowania. Aby było to łatwo możliwe, warto mieć odpowiednie prototypowe obudowy produkowane na drukarce FDM. Dostępne na rynku obudowy dają niestety niewielkie pole manewru, a produkcja części formowanych wtryskowo we wczesnej fazie rozwoju lub w bardzo małych ilościach nie jest alternatywą z ekonomicznego punktu widzenia.

W rs-nano.pl projektujemy i produkujemy odpowiednie obudowy dzięki naszym drukarkom 3D. Chętnie doradzimy i omówimy Twój projekt 3D na spotkaniu online.

Szybkie prototypowanie dzięki drukowi 3D

Za pomocą drukarki 3D można nie tylko szybko i niedrogo wyprodukować obudowy elektroniczne, ale dzięki tej technologii można znacznie przyspieszyć szybkie prototypowanie innych części. Czasami od pomysłu do gotowego rozwiązania może minąć tylko kilka godzin.

W nanotechnologii dzięki drukowi 3D można szybko wyprodukować uchwyty na specjalne czujniki lub zasilacze, których wyprodukowanie w innym przypadku zajęłoby dużo czasu. W zależności od użytego tworzywa sztucznego należy również wziąć pod uwagę specjalne właściwości materiału.

Właściwości filamentów PLA

  • Wytrzymałość: średnia
  • Elastyczność: niska
  • Użytkowanie: proste
  • Temperatura druku: 180 – 230°C

Właściwości filamentów PETG

  • Wytrzymałość: wysoka
  • Elastyczność: średnia
  • Użytkowanie: proste
  • Temperatura druku: 220 – 250°C

Właściwości filamentów ABS

  • Wytrzymałość: wysoka
  • Elastyczność: średnia
  • Użytkowanie: średnie
  • Temperatura druku: 210 – 250°C

Części drukowane w 3D do osprzętu laboratoryjnego i zestawów testowych

Planujesz wdrożyć próby testowe lub ustawienia laboratoryjne? To skorzystaj z druku 3D, aby wydrukować ekonomiczne i dostosowane do potrzeb rozwiązania dla Twojego projektu.

Możesz przesłać nam swoje gotowe projekty np. w formacie STL lub zaangażować nas do zaprojektowania swojego pomysłu. Oferujemy również odpowiednią konsultację dotyczącą druku 3D, abyś od samego początku wiedział, gdzie leżą ograniczenia i możliwości tej technologii.

  • Przykład drukowanego w 3D uchwytu
    Przykład drukowanego w 3D uchwytu

Rozwiązania druku 3D wykonane w Polsce

Planujemy i produkujemy nasze rozwiązania z druku 3D w naszej lokalizacji w Polsce. Bliskość klientów zajmujących się badaniami i projektowaniem sprawia, że Wrocław jest atrakcyjną lokalizacją dla druku 3D. Jednak lokalizacja nie jest decydująca dla realizacji Twoich projektów.

  • Druk 3D małych elementów
    Druk 3D małych elementów

Druk 3D we Wrocławiu i okolicach

Oferujemy druk 3D we Wrocławiu i okolicach. Projekty 3D wykonujemy dla naszych klientów w naszej lokalizacji na Dolnym Śląsku i w razie potrzeby wysyłamy je do naszych klientów. Dzięki naszym drukarkom Prusa FDM jesteśmy dobrze przygotowani do szybkiego wykonywania zadań drukowania 3D we Wrocławiu.

Realizacja Twoich projektów 3D

Masz na myśli konkretny projekt, który chciałbyś zrealizować w technologii FDM? Chętnie doradzimy Ci w realizacji Twojego projektu druku 3D. Chętnie wesprzemy Cię naszą wiedzą w zakresie produkcji elementów drukowanych 3D.